O związkach z potrzeby i rozsądku

“Atrakcyjny, dojrzały brunet pozna atrakcyjną panią, która chce zbudować dom i urodzić dzieci. “

“Atrakcyjna blondynka pozna atrakcyjnego, ustatkowanego mężczyznę, który chciałby stworzyć rodzinę. “

I tak w odpowiedzi na ogłoszenie tworzy się związek z rozsądku i z potrzeby.
Z rozsądku bo „już czas”, bo gonią znajomi, bo naciska społeczeństwo, bo rodzice oczekują, bo przed 30tką postanowiłaś sobie mieć dzieci, bo potem to już może być różnie, BO.

Z potrzeby, bo już zbyt wiele nieudanych związków za tobą, a ty pragniesz mieć rodzinę i nie chcesz znowu tego wszystkiego przechodzić, znowu szukać, bo TEN spełnia podstawowe wymagania, bo może go nie kochasz, ale wiesz, że będzie dobrym tatą. BO.

Czy dane środowisko, w którym żyjemy w pewnym momencie zbyt mocno nie wywiera presji na podejmowanie takich decyzji? Dochodzi do tego, że ludzie godzą się związek czy też na ślub z rozsądku nie z miłości.

I wtedy myślę sobie, gdzie podziały się te etosy o prawdziwej miłości? Archetypy odwołujące się do wspólnego szczęścia? Czy dzisiaj nie zwraca się na nie uwagi? Nie na miłość, a na rozsądek, goniący czas i oczekiwania (podświadomie) często innych, nie nas samych. Pytanie o ślub, o urodzenie dzieci, o plany. Czy to nie powinna być indywidualna sprawa? Co z tego ze ktoś weźmie ślub bliżej 50tki lub nie weźmie go wcale, że kobieta urodzi wtedy kiedy będzie miała na to ochotę lub nie urodzi wcale? Czy tego typu wydarzenia w życiu określone w (oczekiwanych lub nie) ramach czasowych klasyfikują do jakiejś “gorszej grupy?

Może warto czekać na prawdziwą miłość, która nawet jeśli pojawi się w najmniej oczekiwanym (lub późnym) momencie sprawi, że związek czy małżeństwo nie staną się wynikiem tylko potrzeby i rozsądku. BO lepiej przeżyć życie z prawdziwą miłością i osobą, której jesteśmy pewni, a nie tylko po to, aby spełnić oczekiwania innych i móc z satysfakcją odpowiedzieć na pytanie: „kiedy ślub”. Kiedyś.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Zostaw komentarz

© 2019 Kacper Jankowski