O związkach na odległość

Zawsze zastanawiałam się, czy związki na odległość mają przyszłość.

Znam mnóstwo par, które żyją na odległość. Znam osoby, które były ze sobą w taki sposób po czym wspólnie zamieszkali, pobrali się i obecnie są szczęśliwymi rodzicami. Znam pary, które nie wytrzymały ilości kilometrów i ich związki się rozpadły. Czy trwałość takich relacji zależna jest od nas czy faktycznie od kilometrów?

Związki na odległość są do przeżycia, jednak zdarzają się momenty, kiedy nawet telefonem czy Skypem nie zastąpisz obecności tej drugiej osoby do której chcesz się przytulić. (Oczywiście, można otoczyć troską monitor lub smartfon, ale to nie będzie to samo:)).

W takich relacjach szczególnie ważne jest zaufanie i chęć utrzymywania kontaktu. W związku na odległość czujesz się dobrze dopóki jednej ze stron przestaje odpowiadać taki sposób relacji, a to oznacza, że takiej osobie na Tobie nie zależy. Bo jeżeli kogoś prawdziwie kochasz to zrobisz wszystko by czas rozłąki skrócić do minimum.

Dla mnie związek na odległość jest próbą, bowiem z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Jest próbą, która weryfikuje czy ten ktoś naprawdę chce z nami być.
Miłość nie powinna mieć granic, a już na pewno nie takich, mierzonych w kilometrach.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Zostaw komentarz

© 2019 Kacper Jankowski